методика

Музика - потужний інструмент у вихованні, і це давно перестало бути новиною. Однак продовжує дивувати кількість наявних методик і систем навчання, заснованих на музиці.
Найважливішим мистецтвом, яким опановує дитина в ранньому віці, є мова. Уміння розуміти слова і висловлювати свої думки не тільки робить життя малюка комфортніше, але і сприяє розвитку психічних процесів. Мова бере участь у формуванні серйозних навичок - логічного мислення, уяви, художніх і математичних здібностей.
Дошкільні навчальні заклади в Англії користуються попитом. Батьки тут вважають за краще не економити на дошкільній освіті, а деякі навіть беруть позики, щоб оплатити послуги дитячого садочку.
Педагогічні методики й системи виховання в різних державах мають не менше відмінностей, ніж мова й культура цих народів. «А як у вас?» — поспішають молоді батьки поставити головне питання жителям іншої країни, у яких теж підростає малюк. Цікаві факти й важливі корисності про американський підхід до дитячого садка — в нашій новій статті.
Ця методика, створена колись американським нейрофізіологом, сьогодні широко відома завдяки використанню у ній особливих дидактичних карток. Однак суть системи не обмежується показом карток, а її ефективність і навіть безпечність неодноразово ставилася під сумнів провідними фахівцями в області дитячої психології, педагогіки й педіатрії. Що ж це таке ― методика Домана? Настав час познайомитися з нею ближче й скласти власну думку.
Цей термін усе частіше вживається сучасними педагогами й батьками, які вітають новаторство в питаннях виховання. Однак мало хто знає, що цьому напрямку в педагогіці більше 250 років. Кому ж зобов'язана своєю появою теорія природного виховання, що вона собою являє і як виглядала пару століть тому? Відповіді на ці питання та ще багато чого цікавого ― в нашій новій статті!
З моменту своєї появи в 50-х роках минулого століття система Нікітіних служить предметом палких суперечок серед педагогів та батьків. Можна по-різному ставитися до педагогічного досвіду сім'ї Нікітіних, але неможливо залишатися байдужим до приголомшуючих результатів, яких досягли свого часу діти, що виросли у цій родині.
Про методику Монтессорі сьогодні говорять багато й часто, називаючи її однією з найбільш затребуваних. Дитячі садки та школи, які працюють за нею, можна зустріти практично в будь-якій країні світу. Однак мало хто з батьків тісно знайомий з принциповими деталями цієї унікальної системи виховання і її характерними рисами.
Методика представляє собою відгалуження вчення австрійського педагога й філософа Рудольфа Штайнера, чиїм ім'ям її часто називають ― штайнерівська педагогіка. Вчення базувалося на релігійно-містичних принципах, які лягли і в основу системи виховання. Поєднання антропософської теорії та практичних прийомів навчання виділяє цю методику серед усіх інших, перетворюючи на певний стиль життя, що охоплює й сім'ї вихованців.
Ранній розвиток - тема, яка з роками не перестає бути актуальною і як і раніше викликає гарячі дебати серед батьків. Які існують методики розвитку, і яким з них можна довіряти? Чи варто взагалі розвивати дитину «за системою» або давати йому спокій і дозволити розвиватися як йому зручно? А якщо у мами немає часу - чи можна використовувати цю систему «не в повну силу», потроху? Відповіді на ці та інші питання - в нашій новій статті.