Розвиток дитини: 9-й місяць, 1-й тиждень

Наталія Ударцева, 20 вересня 2018
Розвиток дитини: 9-й місяць, 1-й тиждень

Сором'язливий сміливець

Поведінка восьмимісячного карапуза повна протиріч. З одного боку ― він прагне самостійності і жага пригод кличе його в незвідані простори батьківського дому. З іншого ― будь-яке нововведення здатне збити малюка з пантелику. Незнайомий чоловік, який наблизився до нього, нове ліжечко або незвичайна іграшка можуть бути сприйняті з недовірою і настороженістю. Така поведінка пов'язана з ростом самосвідомості дитини ― вона вже легко відрізняє звичні ситуації від нових.

У цьому віці важливо приділяти достатню увагу соціалізації дитини: знайомити її з дорослими людьми й дітьми, здійснювати прогулянки містом, урізноманітнити враження, отримані протягом дня.

Не тримайте малюка в ізоляції від світу, намагайтеся при будь-якій можливості розширити його знання про навколишнє.

Їмо, як великі!

На дев'ятому місяці життя маля вже здатне гризти скоринку хліба, тримаючи її у ручках. Не всі діти цього віку можуть похвалитися першими зубками, але це не стане перешкодою для освоєння нових смаків ― малюки із задоволенням мусолять їжу яснами, якщо зуби ще не прорізалися.

Після появи зубів слід особливо уважно ставитися до безпеки малюка під час їжі.

Не давайте восьмимісячній дитині те, що вона зможе відкусити, але не зможе пережувати ― яблука, моркву і т.д. Свіжі фрукти та овочі у цьому віці даються у вигляді пюре.

Малюк уже цілком успішно п'є з чашки, яку підтримує дорослий, що приносить йому невимовне задоволення ― це його чергова маленька перемога. Він також любить брати маленькі шматочки їжі з тарілки двома пальчиками і відправляти їх до рота.

Намагайтеся заохочувати такі спроби й по можливості не відмовляйте малюкові у його бажанні бути самостійним. Пам'ятайте: жвавий інтерес до навичок самообслуговування ― явище тимчасове. Якщо не дозволити дитині вчасно навчитися орудувати ложкою або пити з чашки, пізніше це зробити буде набагато важче. Те ж саме стосується й бажання самостійно одягатися та вмиватися, яке проявляється у більш старшому віці.

Доведеться змиритися, що спочатку малюк сприйматиме обід як нову веселу гру, й далеко не все дійсно потрапить йому до рота прямісінько з тарілки. Однак, якщо ви не перешкоджатимете проявам самостійності дитини, вона досить швидко навчиться орудувати ложкою й полегшить вам процес годування у майбутньому.

Звичайно ж, такий самостійний прийом їжі ― досить «брудне» заняття. Навіть якщо ви надягнете фартушок, це не врятує стіл, рукава малюка й підлогу навколо дитячого крісла від плям та шматків розмазаної їжі. Щоб зменшити втрати, у теплу пору можна годувати малюка голеньким, а після обіду ― купати. Можна годувати і прямо у ванні або надувному басейні ― такий спосіб прийняття їжі тільки поліпшить дитячий апетит.

Топ-топ ...

Більшість діток у цьому віці ще не ходять самостійно, але без труднощів піднімаються на ніжки й також легко знову сідають. Якщо ви розмістите яскраву іграшку над лежачим на животі малюком, він повернеться на бік і сяде, щоб узяти її. При необхідності він підніметься на ніжки й почне боком, приставним кроком пересуватися уздовж бортика ліжечка в погоні за тією ж цікавою іграшкою. Однак не варто навмисне «вчити» малюка ходити, водячи за руку по кімнаті. Не найкращим варіантом є й ходунки. Пам'ятайте: здорова дитина встане й піде у свій термін, а тривалий період повзання ― це завжди краще для здоров'я, ніж раннє ходіння.

Відео по темі
Коментарі