календар

Цей період життя вашого малюка можна назвати ерою тисячі відкриттів та умінь. Дитина несподівано швидко освоює одну навичку за іншою, викликаючи здивування близьких та знайомих.
Малюк подолав кордон, що розділяє два серйозних етапи в його житті ― вік немовляти й раннє дитинство. Його можливості пізнавати цей світ із кожним днем ​​стають ширшими, а у батьків додається клопоту.  Справедливості заради слід зауважити, що клопоти ці приємні й у недалекому майбутньому стануть солодкими спогадами. Тому не гайте дорогоцінні хвилини: ловіть кожну мить, спостерігаючи, як зростає й дорослішає маленька людина, і в міру сил беріть участь у цьому процесі.
Ось і настав останній місяць першого року життя малюка. Непомітно він перестає бути немовлям і стрімко наближається до віку, званого у педагогіці раннім. І батькам, і дитині подолання цього кордону обіцяє великі зміни. Змінюється буквально все ― від провідної діяльності до переваг у їжі.
Одинадцятий місяць життя малюка надзвичайно цікавий незалежністю, що несподівано проявляється у його поведінці. Ігри з іншими дітьми та іграшками тепер можуть так його захопити, що спостереження за процесом дарує справжнє задоволення батькам.
Десятий місяць життя малюка можна назвати своєрідним переломним моментом у його розвитку. Дитина робить помітний стрибок в освоєнні моторних навичок, стає більш енергійною й починає буквально «схоплювати все на льоту» в порівнянні з минулими місяцями.
Настав дев'ятий місяць життя вашого малюка, і він ще трохи наблизився до межі, що відокремлює вік немовляти від раннього дитинства. Дитина вже досить самостійна, щоб упевнено здійснювати невеликі подорожі квартирою, отримуючи нові знання про навколишній світ.
До восьмого місяця ваш карапуз раптом стає помітно «дорослішими», й це не вислизає від пильного погляду родичів і друзів. Він здатний грати з кількома предметами відразу, жваво спілкуючись з ними на своїй мові. Відвернувшись, він може через якийсь час повернутися до перерваного заняття - дуже важливий навик в цьому віці, що свідчить про планомірний розвиток психічних процесів.
Сьомий місяць займає особливе місце в житті дитини і батьків. Позаду перше півріччя, коло інтересів малюка помітно розширюється в міру того, як зростають його фізичні можливості. Йому вже нудно довго залишатися у мами на руках, і малюк все більше часу проводить у вивченні навколишнього його простору.
Шостий місяць завершує перше півріччя життя маленького дослідника – своєрідний «екватор» віку немовляти. Цей час сповнений цікавих відкриттів й нових починань. Ваш малюк може похвалитись вміннями, які були йому недоступними ще декілька тижнів тому, а для батьків відкривається широке поле для дій в плані розвивальних занять та ігор з ним.
Маля росте, як на дріжджах: надійшов п'ятий місяць після вашої першої зустрічі з ним. Які новини він приносить малюку й чим потішить щасливих батьків?
Четвертий місяць життя малюка збігається з новим, особливо важливим щаблем його розвитку. За важливістю він не поступається навіть періоду новонародженості. Позаду час бентежного знайомства та взаємного звикання, час «невгамовного» животика й налагодження режиму годування; дитинка стала помітно дорослішою й тепер ніщо не відволікає її від пильного дослідження довколишнього світу – такого загадкового й привабливого…
Третій місяць життя маленької людини сповнений змін та яскравих подій. Дуже багато цікавого й важливого станеться вперше в цей коротенький відрізок часу – розвиток маляти на третьому місяці життя продовжує набирати обертів.
Вже минув цілий місяць після вашої першої зустрічі з новонародженим малюком. За цей час сталось чимало змін: маленька людина подорослішала й навчилась новому, а його сім'я вже не розводить розгублено руками, не знаючи, що робити з крихітним безпомічним клубочком. Попереду нові горизонти й багато, дуже багато захопливих відкриттів.
Більшість матусь, вперше побачивши своїх новонароджених сина чи дочку, дивуються тому, наскільки вони не схожі на лялькових пухкеньких немовлят на сторінках журналів про дітей. Зовнішні особливості маляти та його поведінка можуть здивувати й налякати недосвідчених батьків. Щоб не перейматись через дурниці, слід дізнатись про особливості розвитку малюків в цей період.