Розвиток дитини: 4-й місяць, 4-й тиждень

Наталія Ударцева, 21 січня 2018
Розвиток дитини у четвертий місяць, четвертий тиждень

Спокійні ночі

У більшості випадків режим малюка до цього віку вже склався, тому мама може зітхнути з полегшенням. Деякі діти можуть проспати до шести годин поспіль в нічний час. Вдень же малюки цього віку сплять по 2 – 3 рази, хоча кількість й тривалість сну – річ суто індивідуальна.

Зробити сон малюка міцним та спокійним допоможуть наступні нескладні способи:

  • за можливості не змінюйте місце сну – звичне оточення дуже важливе для дітей;
  • уникайте бурхливих ігор та веселощів за 3 години до сну;
  • прохолодне повітря (не вище 20 градусів за Цельсієм) та прохолодна ванна (не тепліше 36 градусів) сприяють кращому засинанню;
  • дотримуйтесь певного ритуалу підготовки до сну – процедури, що повторюються кожного дня, налаштовують дитину на сон;
  • не відмовляйтесь від прогулянок на свіжому повітрі за будь-якої погоди, хай навіть в закритому візочку – дитина, котра не нагулялась, гірше їсть та погано спить.

В очікуванні зубів

Кінець четвертого місяця життя – надзвичайно «слинявий» період. Цілком можливо, що перший зубчик ви побачите не раніше, ніж через 10 – 12 тижнів, але дискомфорт малюк починає відчувати вже зараз. Про це свідчать чотири основні ознаки:

  • дитина захоплено гризе все, що потрапляє їй до рук, в тому числі й самі кулачки;
  • підвищене слиновиділення викликає характерне мілке висипання навколо рота;
  • подібне висипання може з'явитись й навколо анального отвору через невеличкий розлад кишківника;
  • малюк призвичаюється боляче кусати груди під час годування.

Зверніть увагу на пустушку! Якщо вона зроблена не із силікону, цілком імовірно, що дитина її розгризе. Щоб уникнути проковтування шматочків латексу, вчасно замініть пошкоджену пустушку новою.

Позбавитись від висипань на шкірі вам допоможуть спеціальні дитячі креми. А бажання жувати предмети можна задовольнити, запропонувавши малюку гризунець для прорізування зубів.

Ваше маля – унікальне!

Цілком ймовірно, що ваша дитина поки ще не опанувала ті вміння, які пророкують їй численні посібники з розвитку. Це не значить, що ви чините невірно або ж повинні чимдуж бігти до лікаря. В кожної дитини є своя, індивідуальна програма розвитку, яка не завжди збігається з планами дорослих.

Темпи опанування тих чи інших навичок залежать від особливостей будови тіла малюка, від строку вагітності, на якому дитина з'явилась на світ, й ще від безлічі факторів. Однак це не відміняє необхідності планових оглядів першого року життя, котрі допоможуть уникнути багатьох неприємних сюрпризів.

Коментарі